20 kolejka ligowa

• autor: luk77asz, 2015-05-08 21:46

W ramach 20 kolejki ligowej B klasy w dniu 09.05.2015 r. o godzinie 17.30 podejmujemy w Pucku zespół Latarnik Choczewo. Zbiórka o godzinie 16.30 przy hali sportowej.

Przypominam o zabraniu ze sobą dokumentów tożsamości.

Kolejnym naszym przeciwnikiem będzie zespół Latarnik Choczewo, zespół gości przed tym meczem zajmuje:

6. minus 16 24 7 3 6 37 - 30 +7

Tabela - runda wiosenna

Lp. Nazwa drużyny M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.
5 0 0 0 5 7 - 15 -8

Jak będzie tym razem, zobaczymy. My gramy o 3 punkty które przybliżają nas do  upragnionego celu czyli awansu do A klasy. Wiadomo też że nikt przed nami się nie położy, i te 3 punkty będzie trzeba zdobyć poprzez walkę i zaangażowanie przez 90 minut trwania meczu.

Tak było na jesień w Choczewie:

WYGRANA PO WALCE.

Latarnik Choczewo - UKS Zatoka 95 Puck 2:3(2:1)

Po bardzo zaciętym spotkaniu piłkarze Zatoki Puck przywieźli z wyjazdu do Choczewa komplet punktów pokonując tamtejszy zespół Latarnika 3:2. Od początku mecz prowadzony w szybkim tempie, niestety zamiast wielu sytuacji bramkowych mnożyły się faule zwłaszcza po stronie gospodarzy, którzy chyba tylko dzięki przymykaniu oka przez arbitra w pierwszej części otrzymali tylko jedną żółtą kartkę. Pierwsi groźniej zaatakowali gospodarze, ale piłka po strzale ich zawodnika minęła bramkę gości. Zatoka rozkręcała się powoli. Po kilku akcjach Marka Rambierta, Patryka Kowalczyka i Michała Wycherta brakowało precyzji przy ostatnim podaniu. W 30 min. goście objęli prowadzenie. Marek Rambiert zagrał przed pole karne do nabiegającego Wycherta, który mocnym strzałem w długi róg dał Zatoce prowadzenie. Po chwili mogło być dwa do zera, bramkarz Latarnika odbija piłkę po strzale Michała Hoffmana, ta jednak spada przed bramką gospodarzy, gdzie próbował ją dobić Patryk Kowalczyk niestety z interwencją zdążył obrońca. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, jednak z tych ataków niewiele wynikało. Obrońcy Zatoki skutecznie rozbijali ataki gospodarzy a jeśli już udawało się zawodnikom z Choczewa oddać strzał to bronił Krzysztof Kosiróg. Wydawało się ze wszystko mamy pod kontrolą i że korzystny wynik utrzymamy do przerwy. Niestety nie udało się. Ciężko wytłumaczyć to co się stało w ostatniej minucie pierwszej części. Po akcji lewą stroną zawodnik Latarnika wbiegł w pole karne i celnie uderzył. Chwilę później to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po wznowieniu ze środka Zatoka traci piłkę, kolejna akcja zawodników z Choczewa, strzał z pola karnego i piłka ląduje w bramce gości. Od początku drugiej części Zatoka rusza do odrabiania strat.Rambiert niecelnie uderza, po wymianie piłki przez Michałów Chrobaka i Hoffmana piłkę spod nóg tego drugiego w ostatniej chwili wybił jeden z obrońców. W 53 min po starciu z zawodnikiem Latarnika w polu karnym pada Kowalczyk a sędzia bez chwili zawahania dyktuje rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Michał Hoffman. Zatoka atakowała dalej. Zagraną wzdłuż bramki przez Kowalczyka piłkę w ostatniej chwili spod nóg Wycherta i Rambierta wygarnął bramkarz Choczewa, Tomasz Stenka w polu karnym został zablokowany przez jednego z obrońców. Najlepszą jednak okazję po podaniu Stenki miał Michał Chrobak, niestety jego strzał z linii pola bramkowego obronił jednak bramkarz Choczewa. W ostatnich dwudziestu minutach gra jeszcze bardziej zaostrzyła się a obie drużyny próbowały zadać decydujące trafienie. Udało się to zawodnikom Zatoki. W 80 minucie po podaniu Michała Hoffmana sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Polo.

BRAMKI :

30' - 0:1 Michał Wychert asysta Marek Rambiert

44' - 1:1

45' - 2:1

53' - 2:2 Michał Hofmann z karnego

80' - 2:3 Marek Rambiert asysta Michał Hofman

Skład ZATOKI:

Krzysztof Kosiróg - Andrzej Mudlaff, Łukasz Lesner, Damian Jarzembinski, Adrian Mikołajczyk - Dawid Kuc, Michał Hoffmann, Michał Chrobak, Michał Wychert - Patryk Kowalczyk, Marek Rambiert

ZMIANY:

45' - Tomasz Stenka za Dawid Kuc

88' - Łukasz Zacharow za Marek Rambiert