Statystyki drużyny

Aktualności

Podsumowanie sparingów

• autor: luk77asz, 2015-04-03 21:05

W ramach przygotowań do rundy wiosennej piłkarze Zatoki Puck rozegrali w okresie przygotowawczym pięć meczy kontrolnych, szósty z zaplanowanych sparingów został odwołany.
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami rywalami miały być zespoły z wyższych lig lub z czołowych lokat innych grup b-klasowych.

Sporym problemem w okresie przygotowawczym były kontuzje, na przełomie lutego i marca ze względu na urazy wykluczonych było aż siedmiu zawodników.

UKS Zatoka 95 Puck - OKS Janowo 5:2
Bramki: Bartosz Ciesielski ,Bartosz Galanek ,Daniel Borkowski ,Michał Hoffmann , Jakub Kolek

Bramki stracone : 15

W pięciu meczach wystąpiło dwudziestu czterech zawodników z czego pięciu z nich zagrało we wszystkich meczach, ponadto dwóch zawodników drużyny Junior B zaliczyło debiut w pierwszym zespole.

WYSTĄPILI WE WSZYSTKICH MECZACH :

Andrzej Budzisz, Jakub Kolek, Łukasz Lesner, Damian Pipke, Michał Wychert.

DEBIUT W PIERWSZEJ DRUŻYNIE :

Jakub Basmann, Wiktor Bławat

Tak to wyglądało w sparingach w relacji pomeczowej

22.02.2015 r. niedziela godz.14.00 w Mrzezino

Start Mrzezino - UKS Zatoka 95 Puck 5:1(3:0)

Start wyraźnie lepszy.

W swoim pierwszym meczu kontrolnym przed rundą wiosenną Zatoka Puck przegrała n wyjeździe z a- klasowym Startem Mrzezino 5:1. Od początku spotkania wyraźną przewagę osiągnęli gospodarze i po 10 minutach prowadzili już 2:0 stwarzając przy okazji jeszcze kilka groźnych okazji do zdobycia bramki. Zatoka grała słabo. ... błędy we wszystkich formacjach, sporo strat, napastnicy odcięci od podań. Gdy gra naszej drużyny zaczęła się nieco poprawiać Start zdobywa trzecią bramkę do tego z kontuzją schodzi Łukasz Lesner. W pierwszej części Zatoka stworzyła dwie niezłe okazje ale bramkarz gospodarzy obronił strzały Bartka Ciesielskiego i Michała Wycherta. Mimo straty w drugiej części meczu kolejnych dwóch bramek gra naszej drużyny wyglądała już znacznie lepiej ... Gra była bardziej poukładana, mniej było strat, kilka bardzo dobrych interwencji zanotował Krystian Adrian. Jedyną bramkę dla Zatoki zdobył Michał Wychert.

Bramka dla ZATOKI : Michał Wychert

Skład ZATOKI :

Krzysztof Kosiróg - Damian Jarzembinski, Rafał Barbachowski, Łukasz Lesner, Rafał Oss - Łukasz Drews, Andrzej Budzisz, Michał Hoffmann, Dawid Kuc - Michał Wychert, Bartosz Ciesielski.

Na zmiany wchodzili : Krystian Adrian, Andrzej Mudlaff, Tomasz Stenka, Damian Pipke, Jakub Kolek.

NIE ZAGRALI : Michał Chrobak, Jarosław Nikrandt, Łukasz Zacharow - kontuzje (wszyscy obecni na meczu) NIEOBECNI : Bartosz Galanek, Patryk Kowalczyk, Adrian Mikołajczyk, Marek Rambiert

07.03.2015 r. - Kaszuby Połchowo w Pucku

UKS Zatoka 95 Puck - Kaszuby Połchowo 0:2(0:0)

DRUGA PORAŻKA.

W swoim drugim meczu kontrolnym piłkarze Zatoki przegrali na własnym boisku z Kaszubami Połchowo 0:2

Pierwsze fragmenty spotkania należały do gospodarzy. Pierwszą okazję do zdobycia bramki mieli już po kilku minutach po strzale głową Łukasza Lesner. Chwile później wychodzącego na czystą pozycję Marka Rambierta w ostatniej chwili zablokowali obrońcy gości a Michałowi Chrobakowi sędzia odgwizdał pozycję spaloną, natomiast po uderzeniu z rzutu wolnego Michała Wycherta piłka nieznacznie minęła bramkę gości. Po około dwudziestu minutach gra zaczęła wyrównywać się. Coraz groźniej atakowali goście ale dobrze w bramce Zatoki spisywał się Krzysiek Kosiróg, zwłaszcza w sytuacji gdy leżąc zdołał jeszcze obronić strzał zawodnika gości.
Obie bramki padły w drugiej części spotkania ,najpierw w niegroźnej sytuacji w polu karnym piłkę ręką zagrał Łukasz Lesner i sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił zawodnik Kaszub a kilka minut później napastnik gości wykorzystał sytuacje sam na sam z naszym bramkarzem i ustalił wynik spotkania.

Krzysztof Kosiróg - Damian Jarzembinski, Andrzej Budzisz, Łukasz Lesner, Andrzej Mudlaff - Tomasz Stenka, Michał Chrobak, Michał Hoffmann, Daniel Borkowski - Marek Rambiert, Michał Wychert .

Na zmiany wchodzili :

Mateusz Barra, Jakub Kolek, Bartosz Galanek, Damian Pipke.

NIEOBECNI :

Bartosz Ciesielski, Dawid Kuc, Krystian Adrian, Jarosław Nikrandt ( kontuzje),
Rafał Barbachowski, Łukasz Drews ( praca) Rafał Oss, Łukasz Zacharow, Adrian Mikołajczyk

15.03.2015 r. - Orlęta Reda w Redzie

Orlęta Reda - UKS Zatoka 95 Puck 6:4(3:1)

ORLĘTA ZA SILNE !

Trzecią porażkę w meczu sparingowym ponieśli piłkarze Zatoki Puck, tym razem lepsi okazali się zawodnicy Orląt Reda.

Już po kilku sekundach od rozpoczęcia gry groźne zaatakowali gospodarze kiedy w zupełnie nie groźnej sytuacji piłkę przed własnym polem karnym stracił Rafał Oss, na szczęście piłka po uderzeniu napastnika gospodarzy trafiła w boczną siatkę. Zawodnicy z Redy przez kilkanaście kolejnych minut atakowali bez przerwy a piłkarze Zatoki mieli problemy ze stworzeniem choćby jednej okazji. Po około dwudziestu minutach padła bramka. Prowadzenie objęła Zatoka.... po jednej z niewielu składnych akcji w polu karnym gospodarzy piłka trafiła do Michała Hoffmanna a ten celnie strzelił. Orlęta ruszyły do kolejnych ataków i co chwila gorąco robiło się pod naszą bramką, niestety momentami wyglądało to tak jakby za całą obronę odpowiadali Mateusz Barra i Rafał Barbachowski. Ostatecznie w ciągu kilkunastu minut straciliśmy trzy bramki. Zatoka odpowiedziała groźnym strzałem Jarka Nikrandta po którym bramkarz z trudem wybił piłkę na rzut różny.

Druga część w wykonaniu naszej drużyny była o wiele lepsza...Tuż po rozpoczęciu po indywidualnej akcji prze prawie połowę boiska zdobył Michał Wychert. Chociaż Zatoka straciła w tej części także trzy bramki to jej gra była o wiele lepsza. Wychert zdobył jeszcze jedną bramką i dwie okazje zmarnował. Michał Hoffmann trafił w słupek, dobrą zmianę dał Kuba Kolek ( bramka i asysta) okazje miał Daniel Borkowski.

Niestety na kolejnym meczu zabrakło sporej grupy zawodników. A liga coraz bliżej. ..

Bramki dla ZATOKI: Michał Wychert 2 , Michał Hoffmann , Jakub Kolek.

Mateusz Barra - Rafał Oss, Łukasz Lesner, Rafał Barbachowski, Damian Jarzembinski - Bartosz Ciesielski, Michał Hoffmann, Andrzej Budzisz, Jarosław Nikrandt - Michał Wychert, Daniel Borkowski.

Na zmiany wchodzili :Jakub Kolek, Damian Pipke.

NIEOBECNI :
Krystian Adrian, Krzysztof Kosiróg, Dawid Kuc (kontuzje), Tomasz Stenka ( wyjazd ), Łukasz Drews ( praca), Michał Chrobak, Bartosz Galanek, Andrzej Mudlaff, Marek Rambiert, Łukasz Zacharow.

22.03.2015 r. - OKS Janowo w Rumii Janowo

OKS Janowo - UKS Zatoka 95 Puck 2:5(1:1)

DO CZTERECH RAZY SZTUKA !

Zwycięstwem piłkarzy Zatoki 5:2 zakończył się czwarty sparing naszej drużyny.

Po pierwszych wyrównanych minutach zaatakowali gospodarze jednak z ich ataków niewiele wynikało bowiem dobrze bronił bramkarz Zatoki lub w porę interweniowali obrońcy. Pierwszą bardzo dobrą okazję dla naszej drużyny zmarnował Michał Wychert, który po ograniu bramkarza trafił w słupek bramki rywali. Po kilku kolejnych minutach ponownie Wychert stanął przed szansą na zdobycie bramki jednak bramkarz rywali wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu piłkę w zamieszaniu pod bramką OKS-u jeden z obrońców wybił na linię pola karnego, tam do piłki dopadł Bartek Ciesielski i  uderzył w kierunku bramki tor lotu piłki jeszcze zmienił Grzegorz Brzeziński i piłka wpadła do bramki. Gra Zatoki z każdą minutą wyglądała coraz lepiej
Niestety tuż przed przerwą tracimy bramkę. Jeden z niewielu ataków Janowa i gospodarze doprowadzili do remisu. Chwilę później boisko z powodu kontuzji opuszcza Michał Chrobak, w jego miejsce na boisku pojawił się Bartek Galanek.
Od początku drugiej połowy na boisku pojawiają się wszyscy nasi rezerwowi a jeden z nich Jakub Basmann debiutuje w drużynie seniorów. Kilka dobrych minut zajęło uporządkowanie gry obu drużyn. Szybciej zrobili to gospodarze i zdobyli drugą bramkę. Zatoka rozkręcała się powoli z minuty na minutę. Bardzo dobrze zaprezentowali się zwłaszcza nasi młodzieżowcy. Bramkę dającą remis zdobył Bartek Galanek a kolejne dwa trafienia i asysty zanotowali Jakub Kolek i Daniel Borkowski. Wynik ustalił Michał Hoffmann.

OKS Janowo -UKS ZATOKA 95 PUCK 2:5

Bramki dla ZATOKI : Grzegorz Brzeziński, Bartosz Galanek, Daniel Borkowski, Jakub Kolek, Michał Hoffman

Skład ZATOKI : Mateusz Barra - Grzegorz Brzeziński, Rafał Barbachowski, Łukasz Lesner, Damian Jarzembinski - Dawid Kuc, Michał Hoffmann, Andrzej Budzisz, Michał Chrobak, Bartosz Ciesielski - Michał Wychert.

Na zmiany wchodzili : Bartosz Galanek, Jakub Basmann, Daniel Borkowski, Jakub Kolek, Andrzej Mudlaff , Damian Pipke

29.03.2015 r. - Celtic Reda w Pucku

UKS Zatoka 95 Puck - Celtic Reda 0:0

OSTATNI SPARING NA REMIS

Bezbramkowym remisem zakończył się ostatni mecz sparingowy przed inauguracją rundy wiosennej w którym Zatoka zmierzyła się z zespołem Celticu Reda.
Oba zespoły przystąpiły do meczu w mocno okrojonych składach.Sam mecz nie należał do najciekawszych .Niewiele było składanych akcji , sporo było strat a gra toczyła się głównie od jednego pola karnego do drugiego. Po kilkunastu minutach gry znakomitą okazję do zdobycia miał Marek Rambiert, ale z kilku metrów strzelił w boczną siatkę. Tuż przed przerwą świetną okazję mieli goście jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Mateusz Barra, który wybił piłkę po strzale z rzutu wolnego.
Opis drugiej części meczu można by skończyć na tym by napisać tylko tyle  że się odbyła. W sześćdziesiątej minucie na boisku pojawili się rezerwowi a wśród nich kolejny debiutant z drużyny juniorów Wiktor Bławat. W ostatnich minutach przewagę osiągnęli goście jednak wynik już nie uległ zmianie.

Mateusz Barra - Rafał Oss, Łukasz Lesner, Grzegorz Brzeziński, Andrzej Mudlaff - Dawid Kuc,Tomasz Stenka Andrzej Budzisz, Michał Wychert, Bartosz Ciesielski - Marek Rambiert.

Na zmiany wchodzili:Jakub Basmann, Wiktor Bławat, Daniel Borkowski, Jakub Kolek, Damian Pipke